Jan Juanito Burian

Jan Juanito Burian je český kytarista, zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista, absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka.
Věnoval se studiu kytary, zpěvu, kompozice a aranžování. Potkal zde mnoho skvělých kantorů, kteří ho ovlivnili v jeho hudební dráze. Stejně tak zde potkal nadějné spolužáky, později kolegy v hudebním světě!

Dnes spolupracuje s mnoha zahraničními interprety, převážně však z Jižní Ameriky a Španělska. Jihoamerická hudba ho oslovila již při studiu na konzervatoři: V průběhu dalších let získával zkušenosti a dovednosti v tomto žánru. Postupem času se tento druh hudby stal jeho vášní a koníčkem. Nejvíce zkušeností pak načerpal v projektech „Los Rumberos“ a „Vlado Urlich band“.

Přestože se specializuje zejména na hudbu latinsko-americkou, rád si také zahraje hudbu klasickou a mnoho jiných žánrů jako je pop, jazz, blues, rock, folk, evergreeny atd.

Působí jako sólový a doprovodný hráč a zpěvák v různých kapelách a orchestrech v České republice i v zahraničí. Se svým domovským projektem „Los Rumberos“ procestoval napříč celé Čechy a Slovensko, v cizině pak např. Francii, Turecko, Německo atd.

V současné době se věnuje živému vystupování, ale také kompozici vlastních skladeb a písniček nebo aranžuje pro různá hudební tělesa.
Jeho čas naplňuje také výuka studentů, kteří se chtějí zdokonalit ve hře na kytaru. Jako kantor působí na soukromé škole, kde má studenty od prvních tříd až po gymnázium. Starším žákům se pak věnuje soukromě u nich doma. Této činnosti se věnuje už skoro 20 let a může si připsat mnoho úspěchů na poli učitelském. Studenty vyučuje nejen ve hře na kytaru, ale také pomáhá při zpěvu, vystupování na pódiu, aranžování, improvizaci a v technice efektivního a účelného cvičení. V průběhu let si oblíbil mnoho nástrojů, které používal v různých projektech, a tak se z něho postupem času stal multiinstrumentalista.

Mezi jeho oblíbené nástroje patří kytara, piano, kubánský tres, příčná flétna, akordeon, charango, kena, bicí a jiné perkuse.Španělská kytara se v průběhu let stala jeho hlavním a nejoblíbenějším nástrojem. Ve většině projektů se prezentuje právě jako kytarista. Je oblíbený také jako zaskakující hudebník v kapelách i orchestrech.

Další fotografie

Napište nám

GDPR (pro přečtení klikněte)