Radim Linhart

Radim Linhart je držitelem světového rekordu zapsaného v Guinessově knize rekordů jako pianista, který dokáže zahrát zpaměti více než 3.000 písní a skladeb.

Je kapelníkem skupiny Nocturno, která hraje běžný taneční repertoár, pop, jazz, evergreeny, oldies, rock, rock´n´roll a country. Vystupuje při různých společenských i soukromých příležitostech.

Jako pianista účinkuje s řadou předních orchestrů a skupin (Orchestr Felixe Slováčka, Orchestr Karla Vlacha, Metropolitan Jazz Band, Pražský filmový orchestr) a doprovází spoustu předních osobností české hudební scény (Eva Pilarová, Bohuš Matuš, Jitka Vrbová, Marie Rottrová).

Doprovází řadu zpěvaček, zpěváků a sólistů z oblasti populární hudby, jazzu, filmové hudby a vážné hudby.

Často vystupuju sólově, v jeho repertoáru najdete zejména tituly z oblasti filmové hudby, jazzu a světové evergreeny ve vlastních úpravách.

Jako skladatel má na svém kontě několik sólových desek (Silent Movie, Piano Architecture, Luxury Hotel, Prague Café), asi 20 muzikálů pro děti (Čertův Švagr, Tři čarodějnice, O medvědu Ondřejovi, Ledová královna) a velké množství hudby pro divadlo, televizi a film.

Je aranžérem pro nejrůznější obsazení (symfonický orchestr, big band, pěvecký sbor, sólový klavír), vydal řadu not s klavírními úpravami filmové hudby (Filmový klavír) a řadu not s klavírními úpravami nejznámějších evergreenů (Slavné melodie).

Má vlastní hudební studio, ve kterém nahrává hudbu ve vlastních aranžmá pro nejrůznější skladatele a interprety.

Radim Linhart účinkuje v projektech:

Nocturno, Skupina Jitky Vrbové, Skupina Jany Rychterové, Two Voices, Gabriela Fritschová – šansony, Marta Balejová – šansony, Pocta Edith Piaf, Atares, Piano Organism, Pražský filmový orchestr, Popsyo, Sextet Pražského filmového orchestru, Joker´s Band, Lee Andrew Davison – spirituály, Porgy a Bess se sólisty a symfonickým orchestrem, Elvis na Hawaji, Orchestr Felixe Slováčka, Orchestr Karla Vlacha, Skupina Dalibora Kaprase, Metropolitan Jazz Band, Jazz Revue, Šanson věc veřejná, Metropolitní divadlo, Divadlo Dědiva, Divadlo Pegas, Skupina Evy Pilarové, Zase je mi do zpěvu, Pěvecký sbor Bonbón, Skupina Petra Kroutila a kapela Živý Jukebox.

Další fotografie

Napište nám

GDPR (pro přečtení klikněte)